ANA SAYFA KOMUTAN KURUMSAL PLATFORMLAR HAREKAT MODERNİZASYON MEDYA HİZMETLER SİTE HARİTASI
Komutanlık Geri

Oramiral Adnan ÖZBAL

Komutan

1958 Yılında İstanbul'da doğan Oramiral Adnan ÖZBAL, 1976 yılında Deniz Lisesinden, 1980 yılında Deniz Harp Okulundan teğmen rütbesi ile mezun olmuştur.

Muhriplerde branş subaylığı yapan Oramiral ÖZBAL, sahil güvenlik botu ve hücumbotlarda Komutanlık,  2003-2005 yılları arasında 2’nci Hücumbot Filotillası Komodorluğu görevlerini icra etmiştir.

Oramiral ÖZBAL, 1989 yılında Deniz Harp Akademisi, 1995 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisi, yine 1995 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrenimini tamamlamıştır.

Karargah görevleri kapsamında; Hücumbot Filosu Komutanlığı, Genelkurmay İstihbarat Başkanlığı ve Napoli/İTALYA’da konuşlu NATO karargahında harekat ve istihbarat görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca 1999-2003 yılları arasında Deniz Kuvvetleri Plan Prensipler Başkanlığında şube müdürlüğü, Kuzey Deniz Saha Lo...

Devamı

BOT PROJELERİ


Yeni Tip SAT Botu Projesi

SAT (Su Altı Taarruz) Görev Timi görevleri kapsamında birliğin süratli bir şekilde hedef bölgeye intikal ve geri intikal ettirilmesi gerekmektedir.

Proje kapsamında süratli botların tedariklerinin 2019-2020 yıllarında tamamlanması hedeflenmektedir.

Süratli Devriye Botu Projesi

Deniz Kuvvetlerinin kritik tesisleri ile Donanma unsurlarını barındıran Deniz Üslerinin denizden güvenliğinin sağlanması amacıyla 8 adet bot tedarik edilmesi planlanmıştır.

Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botu Projesi

Dalgıç personelin görev ihtiyaçları maksadıyla 2020 yılında 2 adet bot tedarik edilmiştir.