ANA SAYFA KOMUTAN KURUMSAL PLATFORMLAR HAREKAT MODERNİZASYON MEDYA HİZMETLER SİTE HARİTASI
Komutanlık Geri

Oramiral Adnan ÖZBAL

Komutan

1958 Yılında İstanbul'da doğan Oramiral Adnan ÖZBAL, 1976 yılında Deniz Lisesinden, 1980 yılında Deniz Harp Okulundan teğmen rütbesi ile mezun olmuştur.

Muhriplerde branş subaylığı yapan Oramiral ÖZBAL, sahil güvenlik botu ve hücumbotlarda Komutanlık,  2003-2005 yılları arasında 2’nci Hücumbot Filotillası Komodorluğu görevlerini icra etmiştir.

Oramiral ÖZBAL, 1989 yılında Deniz Harp Akademisi, 1995 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisi, yine 1995 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrenimini tamamlamıştır.

Karargah görevleri kapsamında; Hücumbot Filosu Komutanlığı, Genelkurmay İstihbarat Başkanlığı ve Napoli/İTALYA’da konuşlu NATO karargahında harekat ve istihbarat görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca 1999-2003 yılları arasında Deniz Kuvvetleri Plan Prensipler Başkanlığında şube müdürlüğü, Kuzey Deniz Saha Lo...

Devamı

BİZE KATILMAK İSTER MİSİNİZ?


Deniz Harp Okulu

Rüzgâr, yıldızlar ve deniz…Hayallere Açılan Yelken, Deniz Harp Okulu Sizleri Bekliyor…

 

Türk Deniz Kuvvetleri'nin temel subay kaynağı Deniz Harp Okulu'ndan, Deniz Kuvvetleri'nin tarihlere şan veren personeli arasında yerini alacak cesur, dürüst, liderlik özelliklerine sahip en son teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde akademik eğitim almış, yurt içi ve yurt dışı limanlarda ülkemizi ve dünyayı tanıma imkânını kazanmış bir deniz subayı olarak mezun olacaksınız.

 

Deniz Harp Okulu öğrencisi olarak çağdaş donanmamızın modern gemilerinde temel ve açık deniz eğitimleri ile denizi ve denizciliği severek öğrenmenin yanı sıra endüstri, bilgisayar, makine, gemi inşa, elektrik/ elektronik mühendisliği dallarında dört yıllık lisans düzeyinde akademik eğitim alacak, mezun olduğunuzda ise yurt içi ve yurt dışında yüksek lisans ve doktora imkânlarına sahip olacaksınız.

1773 yılında rüzgârın yelkene vurmasıyla başlayan bu yolculukta yerinizi almak, ülkemiz, dünya denizlerinde ve semalarında onurla bayrağımızı dalgalandıran genç Barbaroslar arasına katılmak için mavi sulara adanmış, destansı hayatların yuvasını seçin.

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu

Rüzgârın yelkene vurmasıyla başladı bu yolculuk ! Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu onur, cesaret, doğruluk.

 

Türk Deniz Kuvvetleri'nin temel astsubay kaynağı Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu'ndan, Deniz Kuvvetleri'nin tarihlere şan veren personeli arasında yerini alacak cesur, dürüst, liderlik özelliklerine sahip en son teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde akademik eğitim almış, yurt içi ve yurt dışı limanlarda ülkemizi ve dünyayı tanıma imkânını kazanmış bir deniz astsubayı olarak mezun olacaksınız.

 

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğrencisi olarak çağdaş donanmamızın modern gemilerinde temel ve açık deniz eğitimleri ile denizi ve denizciliği severek öğrenmenin yanı sıra Deniz Ulaştırma ve İşletme, Elektronik Teknolojisi, Bilgisayar Programcılığı, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, İşletme Yönetimi Gemi Makineleri İşletme ve Elektrik programları iki yıllık ön lisans düzeyinde akademik eğitim alacaksınız.

1890 yılında vatan ve deniz aşkıyla başlayan bu yolculukta yerinizi almak, ülkemiz ve dünya denizlerinde ve semalarında onurla bayrağımızı dalgalandıran genç Barbaroslar arasına katılmak için mavi sulara adanmış, onurlu kahramanlar yuvasını seçin.

"Çağdaş ve güçlü bir Türkiye için ufukların ötesinde ve daima sizlerle... Türk Deniz Kuvvetleri"