ANA SAYFA KOMUTAN KURUMSAL PLATFORMLAR HAREKAT MODERNİZASYON MEDYA HİZMETLER SİTE HARİTASI
Komutanlık Geri

Oramiral Adnan ÖZBAL

Komutan

1958 Yılında İstanbul'da doğan Oramiral Adnan ÖZBAL, 1976 yılında Deniz Lisesinden, 1980 yılında Deniz Harp Okulundan teğmen rütbesi ile mezun olmuştur.

Muhriplerde branş subaylığı yapan Oramiral ÖZBAL, sahil güvenlik botu ve hücumbotlarda Komutanlık,  2003-2005 yılları arasında 2’nci Hücumbot Filotillası Komodorluğu görevlerini icra etmiştir.

Oramiral ÖZBAL, 1989 yılında Deniz Harp Akademisi, 1995 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisi, yine 1995 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrenimini tamamlamıştır.

Karargah görevleri kapsamında; Hücumbot Filosu Komutanlığı, Genelkurmay İstihbarat Başkanlığı ve Napoli/İTALYA’da konuşlu NATO karargahında harekat ve istihbarat görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca 1999-2003 yılları arasında Deniz Kuvvetleri Plan Prensipler Başkanlığında şube müdürlüğü, Kuzey Deniz Saha Lo...

Devamı

DENİZ ALBAY İLYAS GÜLTAŞ


Deniz Müzesi Komutanı Deniz Albay İlyas GÜLTAŞ, 2001 yılında Deniz Müzesi Komutanlığı Müzecilik Şube Müdürü olarak müzecilik kariyerine başlamıştır. Bu görevi esnasında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Müzecilik Yüksek Lisans eğitimi almış; aynı zamanda Deniz Müzesi Komutanlığının çağdaş müzecilik anlayışına uygun olarak yeniden düzenlenmesi için Yıldız Teknik Üniversitesi ile birlikte Deniz Müzesi Master Planı hazırlama çalışmalarında aktif görev almıştır. İskenderun ve Mersin Deniz Müzelerinin kuruluşunda da proje sorumlusu olarak görev yapan GÜLTAŞ, İskenderun Deniz Müzesi ve Kültür Sitesi Müdürlüğünün ilk komutanı olmuştur.

   2014 yılından bu yana, Deniz Müzesi Komutanlığı görevini yürüten GÜLTAŞ yetkin ve özverili ekibiyle müzemize “Tripadvisor” online seyahat sitesinin "Mükemmellik Sertifikası" ödülünü de getirmiştir. Kişilerin ziyaret ettikleri yerler hakkında görüşlerini paylaştığı, dünya çapında bilinen ve yaygın bir şekilde başvurulan Tripadvisorportalı üzerinden Deniz Müzesi adına yapılan oylama ile 25 Haziran 2015 tarihinde Deniz Müzesi Komutanlığı "Mükemmellik Ödülü"ne layık görülmüştür. Personelimize ve ekibine başarılar diliyoruz.