ANA SAYFA KOMUTAN KURUMSAL PLATFORMLAR HAREKAT MODERNİZASYON MEDYA HİZMETLER SİTE HARİTASI
Komutanlık Geri

Oramiral Adnan ÖZBAL

Komutan

1958 Yılında İstanbul'da doğan Oramiral Adnan ÖZBAL, 1976 yılında Deniz Lisesinden, 1980 yılında Deniz Harp Okulundan teğmen rütbesi ile mezun olmuştur.

Muhriplerde branş subaylığı yapan Oramiral ÖZBAL, sahil güvenlik botu ve hücumbotlarda Komutanlık,  2003-2005 yılları arasında 2’nci Hücumbot Filotillası Komodorluğu görevlerini icra etmiştir.

Oramiral ÖZBAL, 1989 yılında Deniz Harp Akademisi, 1995 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisi, yine 1995 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrenimini tamamlamıştır.

Karargah görevleri kapsamında; Hücumbot Filosu Komutanlığı, Genelkurmay İstihbarat Başkanlığı ve Napoli/İTALYA’da konuşlu NATO karargahında harekat ve istihbarat görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca 1999-2003 yılları arasında Deniz Kuvvetleri Plan Prensipler Başkanlığında şube müdürlüğü, Kuzey Deniz Saha Lo...

Devamı

İKMAL BİNBAŞI GÜLŞAH TOPALOĞLU


Envanter Kontrol Merkezi Komutanlığında görev yapan Binbaşı Gülşah TOPALOĞLU, 1994 yılında Deniz Harp Okulu birinci sınıfta iken yüzme sporuna başlamış ve harp okulu öğrenciliği döneminde çeşitli müsabakalarda madalyalar kazanmıştır. Deniz Harp Okulu dördüncü sınıfta iken Deniz Pentatlon takımında yer almıştır. Deniz Pentatlonu; çeviklik, kurtarma yüzmesi, faydalı yüzme, gemicilik ve amfibi kros parkurlarından oluşan sofistike bir spor dalıdır. Zagrep/Hırvatistan’da 1999 yılında düzenlenen Dünya Askeri Oyunları’na (Conseil International du Sport Militaire-CISM) da  Deniz Pentatlonu branşında katılmıştır.

  Mesleki kariyerinin yanı sıra Türk Silahlı Kuvvetleri Spor Gücü Takımı’nda yüzme sporuna devam eden Binbaşı TOPALOĞLU, Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından düzenlenen Uluslararası Masterlar Yüzme Yarışmaları’na da katılmaktadır. Takım olarak elde edilen başarılarının yanı sıra ferdi yarışmalardan 4 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya sahibidir.

  Değerli personelimizin başarılarının devamını dileriz.