ANA SAYFA KOMUTAN KURUMSAL PLATFORMLAR HAREKAT MODERNİZASYON MEDYA HİZMETLER SİTE HARİTASI
Komutanlık Geri

Oramiral Adnan ÖZBAL

Komutan

1958 Yılında İstanbul'da doğan Oramiral Adnan ÖZBAL, 1976 yılında Deniz Lisesinden, 1980 yılında Deniz Harp Okulundan teğmen rütbesi ile mezun olmuştur.

Muhriplerde branş subaylığı yapan Oramiral ÖZBAL, sahil güvenlik botu ve hücumbotlarda Komutanlık,  2003-2005 yılları arasında 2’nci Hücumbot Filotillası Komodorluğu görevlerini icra etmiştir.

Oramiral ÖZBAL, 1989 yılında Deniz Harp Akademisi, 1995 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisi, yine 1995 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrenimini tamamlamıştır.

Karargah görevleri kapsamında; Hücumbot Filosu Komutanlığı, Genelkurmay İstihbarat Başkanlığı ve Napoli/İTALYA’da konuşlu NATO karargahında harekat ve istihbarat görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca 1999-2003 yılları arasında Deniz Kuvvetleri Plan Prensipler Başkanlığında şube müdürlüğü, Kuzey Deniz Saha Lo...

Devamı

İKMAL YÜZBAŞI YAVUZ KESKİN


Çanakkale İkmal Destek Komutanlığında görev yapan Yüzbaşı KESKİN, 1997 yılında Deniz Lisesi üçüncü sınıfta iken atış sporuna başlamış ve aynı yıl askeri liseler arasında düzenlenen yarışmada Havalı Tabanca branşında ikincilik elde etmiştir. Bu derece Deniz Lisesi öğrencileri içinde bir ilktir.

  Personelimiz, 1998 yılından itibaren Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca düzenlenen havalı ve ateşli silahlar yarışmaları ile Harp Okulları arası Havalı Silah müsabakalarının tümünde birincilikler elde ederek, Deniz Kuvvetleri Komutanlığını Türk Silahlı Kuvvetleri Havalı ve Ateşli Silahlar yarışmalarında başarıyla temsil etmiştir. Başarılarını daha da perçinleyerek Ordu Milli Takımına seçilmiş ve Brezilya’nın Rio De Jenario şehrinde icra edilen CISM Dünya Ordular Arası Atış Yarışmaları Erkekler Tabanca Askeri Çabuk Atış dalında takım tasnifinde dünya üçüncülüğü elde etmiştir.

  Bu başarılarının yanısıra Yüzbaşı KESKİN’in, Türkiye Atış Federasyonu’nun düzenlediği çeşitli yarışmalarda da çok sayıda derecesi bulunmaktadır. 2014 yılındaki Türkiye şampiyonluğunun ardından 2015 yılında düzenlenen çeşitli yarışmalarda da dereceler alarak Nisan 2015’te Türk Milli Atış Takımı’na seçilmeye hak kazanmıştır.

  Mayıs 2015’te Amerika Birleşik Devletlerinin Fort Benning ve müteakiben Almanya’nın Münih şehrinde düzenlenen Havalı ve Ateşli Silahlar Dünya Kupalarında ülkemizi başarıyla temsil etmiştir.

  Yüzbaşı KESKİN’in muhtelif derecelere istinaden 95 adet madalyası ve 2 adet Genelkurmay Başkanlığı Başarı Ödülü bulunmaktadır.

  Personelimizin başarılarının devamını dileriz.