ANA SAYFA KOMUTAN KURUMSAL PLATFORMLAR HAREKAT MODERNİZASYON MEDYA HİZMETLER SİTE HARİTASI
Komutanlık Geri

Oramiral Adnan ÖZBAL

Komutan

1958 Yılında İstanbul'da doğan Oramiral Adnan ÖZBAL, 1976 yılında Deniz Lisesinden, 1980 yılında Deniz Harp Okulundan teğmen rütbesi ile mezun olmuştur.

Muhriplerde branş subaylığı yapan Oramiral ÖZBAL, sahil güvenlik botu ve hücumbotlarda Komutanlık,  2003-2005 yılları arasında 2’nci Hücumbot Filotillası Komodorluğu görevlerini icra etmiştir.

Oramiral ÖZBAL, 1989 yılında Deniz Harp Akademisi, 1995 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisi, yine 1995 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrenimini tamamlamıştır.

Karargah görevleri kapsamında; Hücumbot Filosu Komutanlığı, Genelkurmay İstihbarat Başkanlığı ve Napoli/İTALYA’da konuşlu NATO karargahında harekat ve istihbarat görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca 1999-2003 yılları arasında Deniz Kuvvetleri Plan Prensipler Başkanlığında şube müdürlüğü, Kuzey Deniz Saha Lo...

Devamı

Afganistan Uluslararası Güvenlik Yardım Kuvveti

  Afganistan’da yürütülmekte olan Kararlı Destek Misyonu (Resolute Support Mission) harekâtına katkılar kapsamında, 01 Ocak 2015 tarihinden itibaren Afganistan Türk Görev Kuvveti Komutanlığında;

  a. Hamit Karzai Uluslararası Havaalanında Kuvvet Koruma K.lığında 4 Subay, 9 Astsubay, 33 Uzman Erbaş ile,

  b. Kabil Eğitim Yardım ve Danışma Komutanlığı ve Kararlı Destek Misyonu Karargahı Kd.Türk Sb.lığı muhtelif kadrolarında 4 Subay, 6 Astsubay, 1 Sivil Memur ile destek sağlanmaktadır.

  Görev başlangıcından itibaren bölge halkıyla samimi ilişkiler kurulmuş, görev süresince tarihten gelen Türk-Afgan halkları arasındaki dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin geliştirilmesine katkıda bulunulmuştur.