ANA SAYFA KOMUTAN KURUMSAL PLATFORMLAR HAREKAT MODERNİZASYON MEDYA HİZMETLER SİTE HARİTASI
Komutanlık Geri

Oramiral Adnan ÖZBAL

Komutan

1958 Yılında İstanbul'da doğan Oramiral Adnan ÖZBAL, 1976 yılında Deniz Lisesinden, 1980 yılında Deniz Harp Okulundan teğmen rütbesi ile mezun olmuştur.

Muhriplerde branş subaylığı yapan Oramiral ÖZBAL, sahil güvenlik botu ve hücumbotlarda Komutanlık,  2003-2005 yılları arasında 2’nci Hücumbot Filotillası Komodorluğu görevlerini icra etmiştir.

Oramiral ÖZBAL, 1989 yılında Deniz Harp Akademisi, 1995 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisi, yine 1995 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrenimini tamamlamıştır.

Karargah görevleri kapsamında; Hücumbot Filosu Komutanlığı, Genelkurmay İstihbarat Başkanlığı ve Napoli/İTALYA’da konuşlu NATO karargahında harekat ve istihbarat görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca 1999-2003 yılları arasında Deniz Kuvvetleri Plan Prensipler Başkanlığında şube müdürlüğü, Kuzey Deniz Saha Lo...

Devamı

Nusret Tatbikatı

NUSRET-2021 MAYIN HARBI DAVET TATBİKATI

  1. Nusret-2021 Mayın Harbi Davet Tatbikatı 18-28 Ekim 2021 tarihleri arasında Kuzey Ege’de Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, NATO Daimi Mayın Karşı Tedbirleri Görev Grubu-2 (SNMCMG-2), NATO Deniz Araştırma ve Deney Merkezi (CMRE), NATO Deniz Mayın Harbi Mükemmeliyet Merkezi (NMW COE) ile dost ve müttefik ülkelerin iştirakiyle icra edilecektir.

  2. Nusret-2021 Tatbikatında mayın harbine yönelik planlama, icra ve değerlendirme hususlarında senaryoya dayalı ve gerçek şartlara yakın bir ortamda eğitim imkânı sağlanarak farklı MKT unsurları arasındaki işbirliği ve birlikte çalışabilirliğin geliştirilmesi hedeflenmektedir.