ANA SAYFA KOMUTAN KURUMSAL PLATFORMLAR HAREKAT MODERNİZASYON MEDYA HİZMETLER SİTE HARİTASI
Komutanlık Geri

Oramiral Adnan ÖZBAL

Komutan

1958 Yılında İstanbul'da doğan Oramiral Adnan ÖZBAL, 1976 yılında Deniz Lisesinden, 1980 yılında Deniz Harp Okulundan teğmen rütbesi ile mezun olmuştur.

Muhriplerde branş subaylığı yapan Oramiral ÖZBAL, sahil güvenlik botu ve hücumbotlarda Komutanlık,  2003-2005 yılları arasında 2’nci Hücumbot Filotillası Komodorluğu görevlerini icra etmiştir.

Oramiral ÖZBAL, 1989 yılında Deniz Harp Akademisi, 1995 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisi, yine 1995 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrenimini tamamlamıştır.

Karargah görevleri kapsamında; Hücumbot Filosu Komutanlığı, Genelkurmay İstihbarat Başkanlığı ve Napoli/İTALYA’da konuşlu NATO karargahında harekat ve istihbarat görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca 1999-2003 yılları arasında Deniz Kuvvetleri Plan Prensipler Başkanlığında şube müdürlüğü, Kuzey Deniz Saha Lo...

Devamı

Yzb. Mustafa Ertuğrul Aker İçin Antalya’da Anma Töreni Düzenlendi

14.09.2021

Dünya tarihinde ilk defa topçu atışı ile İngilizlerin Ben My Chree isimli uçak gemisini batıran Kahraman Türk Subayı Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker, Antalya’nın Kaş ilçesinde düzenlenen törenle anıldı. Törene, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Ali Sivri ve ilçe protokolü katılırken, Orgeneral Sivri tarafından Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker’in ve Topçu Teğmen Yusuf Ziya Erdil’in anıtlarına Millî Savunma Bakanlığı çelengi bırakıldı. Tören kapsamında Deniz Kuvvetlerimizin TCG İmbat hücumbotu da Kaş’a liman ziyareti gerçekleştirdi. 

Tören sonunda “Antalya Kahramanları Aker ve Erdil” isimli sergi de gezildi. 

Kaş’ta anıtları bulunan her iki kahraman Türk Subayını rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

Okunma Sayısı : 204

Diğer Haberler

Sakarya Meydan Muhaberesi 100. Yıl Dönümü Etkinlikleri

TCG YILDIRIM’ın SNMCMG-2 Unsurları ile İcra Ettiği Geçiş Eğitimleri

Amfibi Görev Grup Komutanlığı Taktik Eğitimi

SNMCMG-2 Unsurlarının Samsun Liman Ziyareti