ANA SAYFA KOMUTAN KURUMSAL PLATFORMLAR HAREKAT MODERNİZASYON MEDYA HİZMETLER
Komutanlık Geri

Oramiral Adnan ÖZBAL

Komutan

1958 Yılında İstanbul'da doğan Oramiral Adnan ÖZBAL, 1976 yılında Deniz Lisesinden, 1980 yılında Deniz Harp Okulundan teğmen rütbesi ile mezun olmuştur.

Muhriplerde branş subaylığı yapan Oramiral ÖZBAL, sahil güvenlik botu ve hücumbotlarda Komutanlık,  2003-2005 yılları arasında 2’nci Hücumbot Filotillası Komodorluğu görevlerini icra etmiştir.

Oramiral ÖZBAL, 1989 yılında Deniz Harp Akademisi, 1995 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisi, yine 1995 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrenimini tamamlamıştır.

Karargah görevleri kapsamında; Hücumbot Filosu Komutanlığı, Genelkurmay İstihbarat Başkanlığı ve Napoli/İTALYA’da konuşlu NATO karargahında harekat ve istihbarat görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca 1999-2003 yılları arasında Deniz Kuvvetleri Plan Prensipler Başkanlığında şube müdürlüğü, Kuzey Deniz Saha Lo...

Devamı

Libya Silahlı Kuvvetlerine Sualtı Savunma Eğitimi Ve Sahil Güvenlik Uygulamalı Gemi Eğitimi Veriyoruz

28.12.2020

Askerî Eğitim, İş birliği ve Danışmanlık Anlaşması kapsamında Libya Silahlı Kuvvetlerine yönelik çok yönlü eğitimlerimiz devam ediyor. Libya Deniz Kuvvetleri personeline 5 hafta süreyle “Sualtı Savunma Eğitimi (Tahrip Safhası)’’ veriliyor. Ayrıca 20 Aralık 2020 tarihinde başlayan ve 6 hafta sürecek olan “Sahil Güvenlik Uygulamalı Gemi Eğitimi” devam ediyor.

Okunma Sayısı : 418

Diğer Haberler

Bartın İnkumu Açıklarında Batan Rus Bandıralı Kuru Yük Gemisini Arama-Kurtarma Çalışmaları

Amfibi Görev Grup K.lığı Harekâta Hazırlık Eğitimleri

II. Sınıf Dalgıç Er İhtisas Kursu

Fiili Silah Atış Eğitimleri