Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 

Bilgi Notu


Tarih:
23 Mart 2017
No:
BN-1063/2017

Türkiye ev sahipliğinde düzenlenen, NATO Deniz Elektronik Harp Denemeleri Ana Planlama ve NATO Suüstü Harbi Yetenek Grubu Toplantıları; 13-17 Mart 2017 tarihleri arasında Dz.K.K.lığı koordinatörlüğünde, Deniz Müzesi Komutanlığı-Beşiktaş/İstanbul’da icra edilmiştir.

NATO Suüstü Harbi Yetenek Grubu tarafından planlanan NATO Deniz Elektronik Harp Denemeleri; Türkiye ev sahipliğinde, 30 Ekim-03 Kasım 2017 tarihleri arasında, Antalya Deniz K.lığı ve Antalya Körfezi’ne istinaden icra edilecektir. Denemelerin maksadı; ittifak üyesi ülkeler arasında bilgi değişiminin sağlanması, güdümlü mermi ve radar benzetim sistemlerinden istifade ile gemilerin beka tedbirleri için geliştirilen taktik/tekniklerin denenmesidir.

NATO Deniz Elektronik Harp Denemeleri Ana Planlama ve NATO Suüstü Harbi Yetenek Grubu toplantılarına; Almanya, Belçika, Danimarka, Fransa, İngiltere, İtalya, Kanada, Norveç, Polonya, Yunanistan, NATO Uluslararası Askeri Komite, NATO Müttefik Dönüşüm Komutanlığı ile millî firmalarımızdan ASELSAN, HAVELSAN ve TÜBİTAK temsilcileri iştirak etmiştir.Okunma Sayısı :3439
Güncelleme Tarihi : 05-04-2017

BAĞLANTILAR