Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 

Bilgi Notu


Tarih:
22 Haziran 2017
No:
BN-1148/2017

1. Gemiye Çıkma (Boarding) Timi (GÇT) Eğitimi-2017, 05-09 Haziran 2017 tarihleri arasında Çok Uluslu Deniz Güvenliği Mükemmeliyet Merkezi (Maritime Security Center of Excellence-MARSEC COE) koordinesinde Güney Görev Grup Komutanlığı Aksaz/Marmaris’te, 11 Azerbaycan Deniz Kuvvetleri Personelinin katılımıyla icra edilmiştir.

2. Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanlığı ile Yıldızlar Suüstü Eğitim Merkezi Komutanlığı personeli ve Sualtı Taarruz (SAT) Komandolarından oluşan ekip tarafından teorik ve uygulamalı olarak verilen eğitimlerin amacı; Gemiye Çıkma Timine planlama ve koordinasyon için gerekli bilgileri edindirmektir.

3. Kursta Boarding Harekâtının Uluslararası Mevzuatı, Boarding Harekâtının Amacı ve Uygulama Esasları, Gemi ve GÇT Organizasyonu, Boarding Harekatı Safhaları, Gemiye Çıkma Harekatı, Taktik Sıhhiye Eğitimi, Gemi Arama Usulleri, İntikal Vasıtasına Biniş ve İntikal Usulleri, Gemiye Çıkış, Mürettebat/Yolcuların Kontrolü, Delil ve Kanıt Toplama, Muhabere Esasları, Acil Durumlarda Uygulanacak Hal Tarzları, Emniyet/Güvenlik Tedbirleri konuları anlatılmış, TCG AKAR (A-580) Akaryakıt İkmal Gemisinde uygulamalı eğitimler icra edilmiştir.Okunma Sayısı :4268
Güncelleme Tarihi : 10-07-2017

BAĞLANTILAR