Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 

Bilgi Notu


Tarih:
07 Eylül 2017
No:
BN-1207/2017

1. Deniz Harp Okulu öğrencileri, 05-25 Eylül 2017 tarihleri arasında TCG BAYRAKTAR (L-402) gemisi ile Karadeniz Ereğli/ZONGULDAK, Odessa/UKRAYNA, Trabzon, Novorossiysk/RUSYA ve Samsun liman ziyaretlerini kapsayacak şekilde icra edilecek Açık Deniz Eğitimi (ADE) 2’inci safhasına İstanbul Tersanesi Komutanlığında yapılan törenle uğurlanmıştır.

2. Donanmamıza yeni katılan modern silah ve sistemlere sahip TCG BAYRAKTAR ile icra edilecek Açık Deniz Eğitimleri ile öğrencilerimizin Donanma gemilerindeki yaşamı gerçek koşullarda eğitim yaparak öğrenmeleri ve köprüüstü-makina vardiya subaylığı yeteneklerini geliştirmeleri hedeflenmektedir.

3. Deniz Harp Okulunda öğrenim görmekte olan Türk öğrenciler ile Arnavutluk, Bangladeş, Gambiya, Kazakistan, KKTC, Libya, Somali ve Türkmenistan uyruklu Misafir öğrencilere ilave olarak ikili askeri eğitim ve işbirliği kapsamında 2 Tunus, 2 Pakistan ve 1 Lübnan Deniz Harp Okulu öğrencisi eğitimler kapsamında taktik manevralar, seyir, yangın/yara savunma, makina ve gemicilik eğitimlerini kapsayan eğitimler icra edecek okulda öğrenilen teorik bilgilerini uygulama imkânı bulacaklardır.

4. Açık Deniz Eğitimi kapsamında, ziyaret edilecek limanlarda bulunan askeri birliklere inceleme gezileri düzenlenecek, bölgede bulunan şehitlikler ziyaret edilerek anma törenleri icra edilecektir.Okunma Sayısı :2828
Güncelleme Tarihi : 13-09-2017

BAĞLANTILAR