Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 

Basın Duyurusu


Tarih:
16 Mart 2018
No:
BD-1320/2018

                                                         DENİZ YILDIZI-2018 TATBİKATI BASIN DUYURUSU

Tarih: Mart 2018

Deniz Yıldızı-2018 Tatbikatı

1. Deniz Yıldızı-2018 Tatbikatı, Donanma Komutanlığı sevk ve idaresinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığından unsurların katılımıyla 26 Mart-05 Nisan 2018 tarihleri arasında Marmara Denizi ve Karadeniz’de icra edilecektir.

2. Deniz Kuvvetleri Komutanlığının her yıl düzenli olarak icra ettiği tatbikatın maksadı; katılan birlik/komutanlıkların görev fonksiyonlarına yönelik harekât imkân ve kabiliyetlerini geliştirmek, harbe hazırlık seviyelerini yükseltmek ve aynı zamanda Karadeniz’de deniz güvenliğinin idamesine katkı sağlamaktır.

3. Tatbikat kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı unsurları tarafından deniz hedeflerine fiilî silah atışları da icra edilecektir.

4. Tatbikata iştirak edecek gemilerimiz tarafından 29 Mart-02 Nisan 2018 tarihleri arasında; Batum/Gürcistan, Novorossisk/Rusya, Odessa/Ukrayna, Köstence/Romanya, Varna/Bulgaristan limanları ile Karadeniz’deki limanlarımıza (İğneada/Kırklareli, Karadeniz Ereğli, Zonguldak, Bartın, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa/Artvin) ziyaretler gerçekleştirilecektir. Liman ziyaretleri kapsamında gemilerimiz halkın ziyaretine açılacak, yurt içindeki limanlarımızda aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan kıymetli aileleri ile kahraman gazilerimiz gemilerimizde ağırlanacaktır.Okunma Sayısı :2816
Güncelleme Tarihi : 16-03-2018

BAĞLANTILAR