Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 

Basın Duyurusu


Tarih:
14 Mayıs 2018
No:
BD-1364/2018

1.Beyaz Fırtına-2018 Tatbikatı, Donanma Komutanlığı sevk ve idaresinde 14-25 Mayıs 2018 tarihleri arasında Marmara Denizi, Ege Denizi ve Doğu Akdeniz’de icra edilecektir.

2. Deniz Kuvvetleri Komutanlığının iki yılda bir icra ettiği tatbikatın amacı, katılan Birlik/Komutanlıkların görev fonksiyonlarına yönelik harekât imkân ve kabiliyetlerini geliştirmek, harbe hazırlık seviyelerini yükseltmek ve aynı zamanda Ege Denizi ile Doğu Akdeniz’de deniz güvenliğinin idamesine katkı sağlamaktır.

3. Beyaz Fırtına-2018 Tatbikatı’na, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığından unsurlar katılacaktır. Tatbikat kapsamında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı unsurları tarafından deniz hedeflerine fiilî güdümlü mermi (füze) ve top atışları yapılacaktır.

4. Tatbikata iştirak edecek gemilerimiz tarafından Gökçeada, Bozcaada, Çanakkale, Dikili, Foça, Uzunada, İzmir, Çeşme, Kuşadası, Güllük, Bodrum, Datça, Marmaris, Aksaz, Fethiye ve Antalya limanlarımıza ziyaretler gerçekleştirilecektir. Liman ziyareti süresince gemilerimiz halkın ziyaretine açılacak, aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan kıymetli aileleri ile kahraman gazilerimiz gemilerimizde ağırlanacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.Okunma Sayısı :2035
Güncelleme Tarihi : 14-05-2018

BAĞLANTILAR