Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 

Basın Duyurusu


Tarih:
08 Eylül 2019
No:
BD-1777/2019

       1. Dynamic Guard-2019 Tatbikatı; Türkiye ve Kanada’nın katılımıyla oluşan NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 (SNMG-2)’nin (*) iştirakiyle, 09-13 Eylül 2019 tarihleri arasında Türkiye ev sahipliğinde Doğu Akdeniz’de icra edilecektir.

       2. Tatbikatın maksadı; Elektronik Harp konularında tatbikata katılan ülkelerin deniz unsurları arasında eğitim, iş birliği ve birlikte çalışabilirliği geliştirmektir.

       3. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Dynamic Guard-2019 Tatbikatı’na TCG GEMLİK, TCG GEDİZ, TCG YILDIRIM Fırkateynleri; TCG POYRAZ, TCG BORA ve TCG RÜZGAR Hücumbotları; TCG OSMANGAZİ Amfibi Çıkarma gemisi ve SNMG-2 görevine iştirak eden TCG GİRESUN Fırkateyni ile iştirak edecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

(*) NATO Daimi Görev Grupları, NATO’nun yüksek hazırlıklı deniz görev gruplarıdır. Türkiye, NATO Daimi Deniz Görev Grubu (SNMG-1 ve SNMG-2) görevlerine ve NATO Daimi Mayın Karşı Tedbirleri Deniz Görev Grubu-2 (SNMCMG-2) görevine katkı vermektedir. Türkiye, dönemsel olarak NATO bünyesinde oluşturulan dört görev grubundan üçüne Almanya, Fransa ve İspanya ile birlikte destek sağlayan dört ülkeden biridir.Okunma Sayısı :602
Güncelleme Tarihi : 09-09-2019

BAĞLANTILAR