Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 

Bilgi Notu


Tarih:
09 Aralık 2019
No:
BN-1883/2019
  1. Türk Deniz Kuvvetleri tarafından, Doğu Akdeniz’de deniz güvenliğinin sağlanması maksadıyla Akdeniz Kalkanı Harekâtı’na kesintisiz ve etkinlikle devam edilmekte, ayrıca bölgeye intikal eden NATO ve müttefik savaş gemileri ile her fırsatta karşılıklı eğitimler icra edilmektedir.
  2. Türk Deniz Kuvvetleri unsurları Mersin liman ziyaretleri sonrasında NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 (SNMG-2)  gemileri ile 10 Aralık 2019 günü Doğu Akdeniz’de deniz eğitimleri icra edecektir. Bu, NATO Deniz Görev Grupları ile son bir haftada icra edilen üçüncü eğitim olacaktır.
  3. Ayrıca bir süre Akdeniz’de bulunacak ABD’nin USS HARRY S.TRUMAN Uçak Gemisi Muharebe Grubu ile 11 Aralık 20 tarihinde Türk Deniz Kuvvetlerinden fırkateyn ve hücumbotların katılımıyla Doğu Akdeniz’de temel deniz harp nevilerine yönelik eğitimler icra edilecektir.
  4. 14 Aralık 2019 tarihinde ise Doğu Akdeniz’de Türk Deniz Kuvvetlerinden bir fırkateynimiz ile İtalyan ITS MARTINENGO fırkateyni Doğu Akdeniz’de deniz harp nevileri ve deniz güvenliğine yönelik eğitimler icra edecektir.
  5. Doğu Akdeniz’de Akdeniz Kalkanı Harekâtına etkinlikle devam eden Türk Deniz Kuvvetleri, bölgeye intikal eden NATO ve müttefik savaş gemileri ile eğitimler icra ederek işbirliğini geliştirmekte, bölgenin güvenliği ve istikrarına en büyük katkıyı sağlamaktadır.


Okunma Sayısı :619
Güncelleme Tarihi : 09-12-2019

BAĞLANTILAR