Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 

Bilgi Notu


Tarih:
15 Aralık 2019
No:
BN-1893/2019

            1. “Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 10’uncu Deniz Harekat Tıbbı Konferansı–HTK 2019”, Deniz Tıbbı Eğitim ve Araştırma Merkezi  (DETAM) Başkanlığı koordinatörlüğünde, 10-11 Aralık 2019 tarihleri arasında Deniz Müzesi Komutanlığı Süleyman Nutki Çok Amaçlı Salonunda icra edilmiş, konferansa TSK personeli başta olmak üzere, Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü ile 11 üniversitemizden alanlarında uzman 152 kişi katılım sağlamıştır.

            2. Konferansta sırasıyla “Yüzer Unsurlarda Yorgunluk Risk Yönetimi”, “Muharip Personel Performansı”, “Deniz Harekât Ortamlarında Koruyucu Hekimlik”, “Deniz Özel Harekât Tıbbı”, “Harekât Sahasında Acil Tıp”, “Dalış Tıbbı” ve “Kutuplarda Sağlık Hizmetleri” başlıklı oturumlarda TSK, üniversitelerimiz ve sivil kurumlarımızın katkılarıyla toplam 27 adet konuşma gerçekleştirilmiştir.

            3. Faaliyet esnasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personelinin hizmet içi eğitim ihtiyaçlarına yönelik “Taktik Muharebe Yaralı Bakımı / MARCH Protokol Simülasyon Eğitimi” icra edilmiştir. Ayrıca “Gelecekte Mavi Vatana Daha Güçlü Harekât Tıbbı Desteği İçin Bugün Ne Yapmalıyız?” konulu bir panel tartışması icra edilmiştir.Okunma Sayısı :1226
Güncelleme Tarihi : 15-12-2019

BAĞLANTILAR