Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 

Bilgi Notu


Tarih:
15 Aralık 2019
No:
BN-1894/2019

            1. Türk Deniz Kuvvetleri tarafından, Doğu Akdeniz’de deniz güvenliğinin sağlanması maksadıyla Akdeniz Kalkanı Harekatı’na kesintisiz ve etkinlikle devam edilmekte, ayrıca bölgeye intikal eden NATO ve müttefik savaş gemileri ile her fırsatta karşılıklı eğitimler icra edilmektedir.

          In order to contribute in maritime security in Eastern Mediterranean, Turkish Naval Forces  conducts Operation Mediterranean Shield (OMS) effectively and carries out mutual exercises with NATO and allied units on every opportunity.

            2. Bu kapsamda, 14 Aralık 2019 tarihinde Doğu Akdeniz’de TCG GAZİANTEP fırkateynimiz İtalyan ITS MARTINENGO muhribi ile deniz harp nevileri ve deniz güvenliğine yönelik eğitimler icra etmiştir.

            In this regard, Turkish Navy’s frigate TCG GAZİANTEP  conducted maritime security and naval warfare exercises with Italian Navy’s destroyer ITS MARTINENGO  on 14th Dec 2019 in East Mediterranean.

            3. Bu eğitim, Türk Deniz Kuvvetlerinin son 10 gün içinde; üçü NATO Daimi Deniz Görev Grubu,  biri ABD Uçak Gemisi Görev Grubu ve biri İtalyan Deniz Kuvvetleri ile olmak üzere NATO ve müttefik deniz kuvvetleri ile birlikte bölgede icra ettiği 5’inci ortak eğitim faaliyetidir.

            By conducting three times with NATO Standing Maritime Group , one time with US Carrier Strike Group and one time with Italian Destroyer, this is the fifth mutual training that Turkish Naval Forces has conducted with NATO and Allied Navies in the region in the last 10 days.    Okunma Sayısı :936
Güncelleme Tarihi : 16-12-2019

BAĞLANTILAR