Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 

Deniz Yüzbaşı Meral KARAASLAN ERZURUM


  Aksaz Deniz Üs Komutanlığında görev yapan Yüzbaşı Meral KARAASLAN ERZURUM, 1999 yılında Deniz Harp Okulu öğrencisiyken atış sporuna başlamış, Türk Silahlı Kuvvetleri şampiyonalarında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca düzenlenen yarışlarda ve Harp Okulları Arası Havalı ve Ateşli Silah Müsabakaları’nda birincilikler elde etmiş ve madalyalar kazanmıştır.

  Personelimiz, atış sporunda Türk Silahlı Kuvvetleri Havalı ve Ateşli Silahlar Yarışmaları’nda aldığı derecelerle Deniz Kuvvetleri Komutanlığını başarıyla temsil etmiştir. 2005 yılında TSK Ateşli Silahlar Şampiyonası’nda bayanlarda üçüncü olarak Ordu Milli Takımı’na girmeye hak kazanmıştır. Yüzbaşı ERZURUM, 2007 yılında Hindistan’da, 2009 yılında Hırvatistan’da, 2010 yılında Brezilya’nın Rio De Jenario şehrinde ve 2012 yılında Çin’de icra edilen Dünya Askeri Oyunları’na (Conseil International du Sport Militaire-CISM)  Ordu Milli Takımı ile iştirak etmiştir. 2009 yılında Hırvatistan’da “Bayanlar Yatarak 60 Atış” dalında ferdi olarak dünya yedinciliği elde etmiştir.

   Deniz Yüzbaşı Meral KARAASLAN ERZURUM, 2010 yılında icra edilen TSK Ateşli Silahlar Şampiyonası’nda “Bayanlar Yatarak 60 Atış” dalında 595 atış skoru ile Türk Silahlı Kuvvetler rekoru kırmıştır.

  Türk Silahlı Kuvvetleri ve Ordu Milli Takımı başarılarının yanı sıra Türkiye Atış Federasyonu’nun düzenlediği ulusal müsabakalarda bugüne kadar 27 Altın, 15 gümüş ve 14 bronz madalya kazanarak Türk Milli Atış Takımına seçilmiştir. Türk Milli Atış Takımı ile 2009 yılında Hırvatistan’da icra edilen Avrupa Şampiyonası ve İtalya’da icra edilen Akdeniz Oyunları, 2010 yılında Almanya’da icra edilen Dünya Şampiyonası, 2013 yılında Hırvatistan’da icra edilen Avrupa Şampiyonası ve Mersin’de icra edilen Akdeniz Oyunları’nda ülkemizi başarıyla temsil etmiştir. Yüzbaşı ERZURUM 2009 yılında İtalya’da icra edilen Akdeniz Oyunlarında “Bayanlar 3 Pozisyon Atış Müsabakası’nda ferdi olarak altıncı olmuştur.

  Yüzbaşı ERZURUM Ekim 2015’te katıldığı Havalı ve Ateşli Silahlar Türkiye Şampiyonasında “Büyük Bayanlar Yatarak 60 Atış” dalında kendine ait 613.3 olan Türkiye rekorunu 613.4 derecesi ile kırarak bu daldaki rekoru halihazırda elinde tutmaya devam etmektedir.

  Değerli personelimizin başarılarının devamını dileriz.

Okunma Sayısı :5050
Güncelleme Tarihi : 08-03-2016

BAĞLANTILAR