Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 

İkmal Kıdemli Yüzbaşı Yavuz KESKİN


  Çanakkale İkmal Destek Komutanlığında görev yapan Yüzbaşı KESKİN, 1997 yılında Deniz Lisesi üçüncü sınıfta iken atış sporuna başlamış ve aynı yıl askeri liseler arasında düzenlenen yarışmada Havalı Tabanca branşında ikincilik elde etmiştir. Bu derece Deniz Lisesi öğrencileri içinde bir ilktir.

  Personelimiz, 1998 yılından itibaren Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca düzenlenen havalı ve ateşli silahlar yarışmaları ile Harp Okulları arası Havalı Silah müsabakalarının tümünde birincilikler elde ederek, Deniz Kuvvetleri Komutanlığını Türk Silahlı Kuvvetleri Havalı ve Ateşli Silahlar yarışmalarında başarıyla temsil etmiştir. Başarılarını daha da perçinleyerek Ordu Milli Takımına seçilmiş ve Brezilya’nın Rio De Jenario şehrinde icra edilen CISM Dünya Ordular Arası Atış Yarışmaları Erkekler Tabanca Askeri Çabuk Atış dalında takım tasnifinde dünya üçüncülüğü elde etmiştir.

  Bu başarılarının yanısıra Yüzbaşı KESKİN’in, Türkiye Atış Federasyonu’nun düzenlediği çeşitli yarışmalarda da çok sayıda derecesi bulunmaktadır. 2014 yılındaki Türkiye şampiyonluğunun ardından 2015 yılında düzenlenen çeşitli yarışmalarda da dereceler alarak Nisan 2015’te Türk Milli Atış Takımı’na seçilmeye hak kazanmıştır.

  Mayıs 2015’te Amerika Birleşik Devletlerinin Fort Benning ve müteakiben Almanya’nın Münih şehrinde düzenlenen Havalı ve Ateşli Silahlar Dünya Kupalarında ülkemizi başarıyla temsil etmiştir.

  Yüzbaşı KESKİN’in muhtelif derecelere istinaden 95 adet madalyası ve 2 adet Genelkurmay Başkanlığı Başarı Ödülü bulunmaktadır.

  Personelimizin başarılarının devamını dileriz.

 

Okunma Sayısı :5592
Güncelleme Tarihi : 04-12-2015

BAĞLANTILAR