Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 

Deniz Yarbay Asu BÜYÜKDURMUŞ SANCAK


Deniz Yarbay Asu BÜYÜKDURMUŞ SANCAK, 1998 yılında Deniz Harp Okulundan mezun olarak Teğmen rütbesiyle Donanmaya katılmıştır. Deniz Kuvvetleri Komutanlığının üç ayrı fırkateyninde branş subaylığı, kıyı birliklerinde ise çeşitli karargah görevleri de bulunan Yarbay SANCAK, Halkla İlişkiler ve Tanıtım ile Uluslararası İlişkiler alanlarında yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır.

Yarbay SANCAK ayrıca, deniz muharebe ortamından esinlenerek tasarlanmış beş ayrı parkurdan oluşan kombine bir spor branşı olan Deniz Pentatlonu branşında 1996 yılında oluşturulan Ordu Milli Bayan Deniz Pentatlonu Takımı’na seçilerek 11 yıllık milli sporculuk kariyerinde bir çok başarı elde etmiştir.

1999 yılında Zagrep/HIRVATİSTAN’da düzenlenen Askeri Olimpiyatlarda Çeviklik Parkurunda ikincilik elde ederek deniz pentatlonu sporunda ilk madalyasını alan Deniz Yarbay Asu BÜYÜKDURMUŞ SANCAK, azim, kararlılık ve inançla ilerlediği milli sporculuk hayatında en büyük başarıyı; 2004 yılında Eckenförde/ALMANYA’da düzenlenen şampiyonada bayan takım halinde Avrupa Şampiyonu olarak yakalamıştır.

Yarbay SANCAK, halihazırda Türkiye Masterlar Yüzme Yarışmaları’na sporcu olarak katılmaktadır.

Deniz Kuvvetlerinin ilk bayan askeri personeli sıfatıyla yarışmalarda ülkemizi başarıyla temsil ederek uluslararası seviyedeki Deniz Pentatlonu şampiyonalarında Dünya ve Avrupa şampiyonluğu dereceleri alan ve Deniz Pentatlonu bayan milli takımına yeni sporcular yetiştirilmesine önemli katkı sağlayan Deniz Yarbay Asu BÜYÜKDURMUŞ SANCAK’ın başarılarının devamını diliyoruz.

Okunma Sayısı :5028
Güncelleme Tarihi : 13-07-2017

BAĞLANTILAR