Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 

Deniz Binbaşı Mehmet Serdar SELIŞIK


Deniz Binbaşı Mehmet Serdar SELIŞIK, 1999 yılında Deniz Harp Okulundan, 2001 yılında Sualtı Savunma (SAS) özel ihtisas kursundan mezun olmuştur. 2001 yılından bu yana, ulusal çapta şampiyonluklar kazanan TSK Triatlon takımında yer almaktadır.

SAS komandosu Deniz Binbaşı Serdar SELIŞIK uzun yıllar sürdürdüğü hazırlıklar sonrasında 01 Ekim 2017 tarihinde Barcelona/İspanya’da katıldığı IRONMAN (DEMİRADAM) Yarışı’nı 10 saat 23 dakikada tamamlayarak Türkiye’den yarışa katılan atletler arasında dereceye girmiş ve SAS komandoları arasında IRONMAN unvanını alan ilk personel olmuştur.

Üst seviyede zihinsel ve fiziksel dayanıklılık gerektiren IRONMAN Yarışı; 3.8 kilometre yüzme, 180 kilometre bisiklet sürme ve 42.2 kilometre maraton koşusundan oluşan toplam 226 kilometrelik parkurun birbiri ardına tamamlanmasını içermektedir. Yarışı 17 saat içerisinde tamamlayan atletlere “IRONMAN” unvanı verilmektedir.

IROMAN yarışlarına hazırlanan kişilerde olması gereken gönüllü ve adanmış olma, değişen koşullara hızlı uyum sağlama, zor durumlarla baş etme, problem çözme, zamanı yönetme, disiplinli davranma ve özgüven sahibi olma gibi özellikler bir SAS/SAT komandosunda olması gereken vasıflarla benzerlik göstermektedir.

Söz konusu yarışta, ülkemizi temsil eden personelimizin başarılarının devamını diliyoruz.

Okunma Sayısı :4692
Güncelleme Tarihi : 14-11-2017

BAĞLANTILAR